داکت اسپیلت یا اسپیلت خانگی

فروردین ۱۷, ۱۳۹۵ در: بلاگ, سرمایشی

پکیج دیواری

داکت اسپیلت ها از نمونه های متداول و معروف  سیستم های تهویه هوای مناسب  در کل جهان  است  . داکت اسپیلت های خانگی  مثل اسپیلت دیواری از یک واحد داخلی به اسم پنل داخلی همچنین از  یک واحد خارجی به اسم  کندانسور ساخته شده است  که با  لوله های مسی به هم وصل می شوند  .

از نقاط قوت  داکت اسپیلت های خانگی بهره گرفتن  از هوای برگشت برای  بیشتر کردن  راندمان کاری اسپیلت  ، مصرف بهتر  و نیز هوای مناسب  برای  هر واحد مسکونی  را در گرما و سرما  است  بعلاوه  اکسیژن کافی برای  سلامت انسان را ایجاد میکند  .

روش  تهویه مناسب  دستگاه  :

سرما و گرما در دستگاه  داکت اسپیلت ها به وسیله  پنل داخلی و با استفاده از مکش هوای داخلی صورت میگیرد.

نحوه سیستم  داکت اسپیلت درزمان سرما مثل  دستگاه  های اسپیلت یا مانند  کولرگازی است  .
یعنی  این دستگاه برای ایجاد سرما از سیکل تبرید گاز مبرد را با عبور از قطعات سیکل مثل  کمپرسور و  کندانسورو همچنین  شیر انبساط و اواپراتور و تغییر فاز مبرد هوای در جریان را  از روی کویل اواپراتور را خنک  کرده و آن را به تهویه شونده می رساند . و در این حالت از منبع انرژی برق استفاده می شود   .

داکت اسپلیت

و هنگامی که دستگاه در حالت گرمایش است ، گرمایش محیط به وسیله کویل طراحی شده در سیستم تامین می شود. در واقع به این صورت است که داخل کویل که در جلوی دریچه پنل داخلی است اب گرم جریان دارد و هنگامی که داکت اسپلیت در حالت فن کار می کند ، جریان هوا را از شبکه های کویل اب گرم عبور می دهد و این امر باعث گرمایش محیط می شود، در این زمان سیستم  مثل   فن کویل کار می کند   .

در این حالت آب گرم  کویل از پکیج یا موتورخانه بهره گرفته  و منبع انرژی سیستم  گاز است  .

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید